001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

 LV 

  EN 

 

 


Latvijas skolas somas - mācību ekskusija uz Lavījas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Universitāti

Šajā mācību gadā 29.10.2019 208 grupas izglītojamie devā mācību ekskursijā “Latvijas skolas somas ietvaros” uz Lavījās Nacionālo bibliotēku un Latvijas Universitāti.
Nacionālajā biblitoekā bija iespēja izpētīt vairākas izstādes tai skaitā saistītas ar mūsdienu tehnloģiju inovāciju laikmetīgā izstāde.


Bibliotēkas otrajā stāvā varēja apskatīt Terra Mariana albūmu, kāds viņš izskatās. Grāmata ir satura bagāta, uz isklāsta pilnību pretendējoša Baltijas katoliskās aristokrātijas inicēta retrospekcija par Livoniju jeb Māras zemi laikā no 1186 – 1888. gadam.
Jauniešus ļoti piesaistīja izstaba istabu, kur varēja rakstīt grāmatu nosaukumus uz sienām piemēram – vācu literatūra; franču literatūra utt.

1

Latvijas nacionālajā bibliotekā apskatijām veco valūtu kura bija pirms Latvija iestājās ES. Pāris metru attālumā varēja aplūkot Minhenes kolekciju.

Latvijas Universitātē bija sarunāts gids kurš izrādija Dabas Zinātņu mājā kura iekļj fiziķu, matemātiķu un optometristu fakultātes. Mūs izvedāja pa šīs fakultātes gaiteņiem un īsi pastāstija par to. Ieveda mūs konferenču zālē. Ar liftu uzbraucām līdz fakultātes pēdējam stāvam kur mums parādija baloku, kur var atpūsties studenti siltākā laikā. Tad mēs gājām lēnām lejā un īsumā pastāstija kādas telpas šeit atrodas ,viena no tām bija “Clean room”, kuru lieto priekš dažādiem eksperimentiem, lai tajos niejauktos kādi putekļi vai arī baktērijas, kuras vari grasi ietekmēt rezultātu.

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2016