Ir literārie talanti arī Jelgavas Tehnikumā!
001JTLOGO  fotoTEHNfasade

 LV 

  EN 

 

 


Sākums Ir literārie talanti arī Jelgavas Tehnikumā!
Ir literārie talanti arī Jelgavas Tehnikumā!

Pavasara saulainajā, kupli ziedošā, maija dienā, kad skolu jaunatnes domas bieži vēršas pretī kaut kam skaistam, radošam un augstam, 2018. gada 8. maijā Rīgā Strūgu ielā „Valsts izglītības satura centrā” notika svinīgā ceremonija, kur apbalvoja skolēnus, kuri piedalījās 22. republikas olimpiādē un konkursos, saistītos ar krievu kultūru un vēsturi. Pasākumu organizēja Latvijas krievu valodas un literatūras pasniedzēju asociācija - „LKVLPA” („ЛАПРЯЛ”).

Konkursu un olimpiāžu uzvarētāji krievu valodā bija no dažādam skolām no visā Latvijā: no Ventspili, Liepājas, Rēzeknes, Daugavpili, Ludzas, Līvāniem, Talsiem, Dagdas, Viļāniem, Kalnciema, arī Jelgava un novads bija talantīgi un radoši pārstāvēta. Visvairāk uzvarētāju bija no Daugavpils – pilsētas, kur tradicionāli krievu kultūrai īr īpaša bagātības un simbolismā nozīme.
Visiem iepatīkas pozitīva pat līksmojoša atmosfēra pasākumā. Paldies organizatoriem: pateicoties viņu pūlēm un ieguldītai dvēselei, notika īsti svētki, uz kuriem ieradās skolnieki un viņu skolotāji pat no Latvijas -Krievijas pierobežas novadiem.
Vispirms bija neliels teatralizēts priekšnesums, kuru sagatavoja Rīgas skolu radošo pulciņu skolēni, tai skaitā dzejas kompozīcija, Lubovas Jakoveles un Irinas Kozlovas svinīgas runas, tālākās rosmes un uzmundrinājuma vārdi uzvarētajiem un visiem laureātiem no organizatoru un žūrijas locekļu puses.
Pasākuma sakumā bija apbalvoti skolēni, kuri ieņēma pirmās trīs vietas 22. republikas krievu valodas olimpiādē. Pēc tam saņēma atzinības rakstus un balvas skolēni, kuri piedalās republikas konkursos pēc tematiskām nominācijām: literārajā  fotokonkursā; konkursā „Baker street ielas noslēpumi” (Latvijas populārā  Šerloku Holmsu un daktera Vatsona Rīgas festivāla, populāras Krievijas detektīvu  filmas, Konan Doiļa paša nemirstoša slavenā romāna sacerējumu pēdās), t.sk., detektīvu,  stāstu, rēbusu, šarādu konkursos;  kā arī kaligrāfijas  "Mēs rakstām krieviski” konkursā un konkursā „Krievu lācītis”.
Ir patīkami, ka šajā pasākumā arī veiksmīgi piedalījās, var teikt startēja, viens mūsu students - Jelgavas Tehnikuma audzēknis  Aleksejs Gass (1. kurss, 102. grupa), kurš ieņēma 3. vietu   konkursā „Baker street ielas noslēpumi” – nominācijā „Labākais detektīvu stāsts.” Tas nebija viegli: šajā konkursa nominācijā  komisija vērtēja 126 darbus.  Ir lepnums, ka Alekseja uzvara nebija nejauša, bet bija īsti nopelnīta.
Jauneklis ir no Svētes pagasta dzīves vietas. Viņš pēc šā konkursa saprata, ka iespējams sevī attīstīt, kā vaļas  prieku, detektīvu romānu rakstnieka talantu un ne tikai (pēc pusaudža jaunekļa atzinuma viņš jau bērnībā mēģināja rakstīt pasakas). Arī tādi talanti aug un mācas Jelgavas Tehnikumā!...
Konkursa organizatori apbalvoja uzvarētājus ar atzinības rakstiem, labam mūsdienīgām un populārām grāmatām un iespēju braukt (uzvarētājiem tas brauciens - dāvinājums ) uz Krieviju - kultūras un tūrisma sadraudzības projektu apmaiņas ietvaros vasaras brīvlaikā 2018.gadā.

10.05.2018.g.                                              Jelgavas Tehnikuma skolotāja Irina Baikova

 

Grāmata: Юные «пинкертоны»

 

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2016