jt baner top uzn-2023


AUTOMEHĀNIĶI ATGIEŽAS NO PRAKSES ORLY, FRANCIJĀ

Piektdien, 7.aprīlī no Francijas atgriezās topošie automehāniķi: Markuss Mareks Žiedas un Dāvids Daniels Sniedze, kas ERASMUS+ projekta Nr.2022-1-LV01-KA122-VET-000070474 “Jelgavas tehnikuma izglītojamo un personāla profesionālo kompetenču paaugstināšana” ietvaros izgāja 15 dienu praksi. Prakse tiek īstenota sadarbībā ar profesionālās izglītības centru LEA-CFI, Orly, Francijā.

Prakses laikā jaunieši padziļināja zināšanas par pneimatiskās sistēmas darbību un kļūdu diagnosticēšanu, kā arī sprauslu darbību, uzlaboja prasmes smago automašīnu diagnostikā un manuālās/automātiskās kārbas izjaukšanā, veica automātiskās kārbas elektriskās daļas izpēti un apskati, kā arī manuālās kārbas gājiena aprēķināšanu un koeficienta noteikšanu
1

Jelgavas tehnikums šīs mobilitātes laikā izmantoja Erasmus+ programmas piedāvātās iespējas un īstenoja “zaļo ceļošanu”, atbalstot ilgtspējīgus pārvietošanās līdzekļus.

Mobilitātes dalībnieku ieteikumi citiem izglītojamiem: būt gataviem garam ceļam; nebaidīties runāt angliski; uzdot tik jautājumus, cik vien iespējams; pirms ierašanās izpētiet satiksmi, transporta sistēmu un BŪT PAŠPĀRLIECINĀTIEM!

Prezentācija par praksi, iegūto pieredzi un atsauksmēm šeit .

2

Markuss Mareks Žiedas: “Prakse Francijā, Orly ļoti patika. Tika iegūtas jaunas zināšanas un cita perspektīva pret to, kā tiek apgūta mūsu profesija arī citās valstīs. Ļoti patika iespēja mācīties kopā ar citas valsts studentiem, kā arī iegūt jaunus draugus.”

3

Dāvids Daniels Sniedze: “Aizraujošs ceļojums uz Franciju. Jaunas pieredze gan apceļojot Parīzi, gan mācoties citā skolā ar jauniem cilvēkiem, domubiedriem. Kopumā šo ceļojumu uzskatu par izdevušos.”

Jauniešus pavada skolotājas Džesija Vilkāja un Evija Preimane.

4

Skolotāja Evija Preimane: “Skaista pilsēta, laba pieredze, uzlaboju (atjaunoju) savas angļu valodas zināšanas. Ļoti labi organizēta mobilitāte, skolā pedagogi un administrācija atsaucīgi un laipni. Mūsu Dāvids un Markuss tika augsti novērtēti, jo puišiem ļoti labas zināšanas profesijā un perfekta komunikācija angļu valodā. Paldies par iespēju šeit būt un visu pieredzēt! Kopumā izdevies mūsu brauciens!”

Daži fotomirkļi no prakses Orly, Francijā:

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2022