jt baner top uzn-2023


Jauniešu apmaiņa “Ecolandia”

erasmus

No 2. līdz 11.novembrim, interaktīvā nometnē, apmaiņas aktivitātēs Poronin – Tatru kalnos, piedalījās 11 Jelgavas tehnikuma Eko padomes pārstāvji – Raivo Krēgeres, Markuss Aksels Gūtmanis, Evelīna Kalniņa, Patrīcija Anna Kalneniece, Maksims Sičovs, Rihards Ještokins, Dīvs Jansons, Laura Mirdza Indriksone, Junona Perepečai, Raitis Šteinerts un Brenda Mīļā. Izglītojamos pavadīja skolotājas Evija Preimane un Ināra Pluce.

Projekta mērķis ir veidot un stiprināt ekoloģisko apziņu, kā arī veicināt ekoloģisku attieksmi, kas kalpo vides aizsardzībai. Projekts tapis, balstoties uz dalībnieku interesēm, tā pamatā ir aktīva līdzdalība un spēcīga partnerattiecību sadarbība. Projektā bija iespēja mācīties no citiem, iegūt praktiskas zināšanas, stiprināt mūsu apziņu un motivāciju rīkoties ekoloģijas un vides aizsardzības labā.
Nometnes aktivitātes bija balstītas uz efektīvu partnerattiecību sadarbību. Tika izmantotas neformālās izglītošanas metodes - darbnīcas, tikšanās, prezentācijas, diskusijas, prāta vētras, notikumi, radošās nodarbības, koku sakopšanas un stādīšanas akcija, vērtēšanas nodarbības.
Kopā projekta nometnē piedalījās 39 dalībnieki, kas pārstāvēja 3 partneru grupas – no Polijas, Latvijas un Bulgārijas.
Projekta aktivitātes un to rezultāti tika aktualizēti teātra izrādē, dažādās darbnīcās, zināšanu konkursos, filmēšanā un materiālu publicēšana tika organizēta nometnes Instagram profilā. Tajā visu nodarbību laikā tika straumēta tiešsaiste – līdz ar to popularizēšana notika visās iesaistītajās valstīs vienlaicīgi.
Tika apmeklētas tādas vietas kā – Krakovas un Zakapane pilsētas, Marskoje Oko, Bohnia sāls raktuves, termālie baseini un Poronin apkārtne.
Ilgtermiņā tika aktualizēta vides apziņa, vides aizsardzības aktualitāte un vides aizsardzības pasākumu lielāka efektivitāte.

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2022