001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

Foto
Jelgavas tehnikums aicina domāt par videi draudzīgiem Ziemassvētkiem

Eko padome decembrī piedāvāja vairākiem kursiem piedalīties darbnīcās, pašu rokām veidojot ornamentus eglītei un darinot svētku kartiņas augstspiedes un akvareļu tehnikās.

Paldies Eko padomes dalībniekiem Laurai Krēģerei, Līgai Orupai un Beatei Gargurnei par organizatorisko darbu!

 
Young Climathon 2021

29. un 30. novembrī pieci Jelgavas tehnikuma izglītojamie- Laura Krēģere, Marta Dirko, Evelīna Pareizā, Māris Briģis un Mārtiņš Melnis piedalījās Hakatons skolēniem- "Young Climathon 2021", iegūstot 3.vietu un naudas balvu idejas attīstīšanai, kā arī skatītāju simpātijas balvu no ES mājas. Jaunieši ģenerēja ideju tādai aktuālai problēmai kā pārtikas atkritumu samazināšana mājsaimniecībās, izstrādājot “Zaļās fasādes" konceptu. Idejas pamatā ir radīt vides objektu garšaugu un citu augu audzēšanai, lai samazinātu pārtikas nonākšanu atkritumos. Nākotnes iecere ir izveidot šādu “Zaļo fasādi” skolā.

 
Dzejas dienas

Mācību gada sākumā tika atzīmētas Dzejas dienas, kuru ietvaros mūsu skolas jaunieši veidoja dzejoļu krājumus.
Kompetenta žūrija ir izvērtējusi iesniegtos darbus:
1. vieta - 305.grupai
2. vieta - 106.grupai
3. vieta - 305.a grupai

Skatītāju simpātijas iemantoja 210.grupas izveidotais krājums.

Paldies visiem par radošumu!

Latviešu valodas un literatūras skolotājas.

 

 
Godalgotas vietas profesionālās meistarības konkursā “Krēsls 2021”

Krēsls 2021

Lasīt tālāk...
 
Mācību ekskursija uz Turaidas pili

Skolas somas ietvaros 203.grupas mērnieki nolēma doties uz Turaidas pili, kur piedalījās orientēšanās spēle “Tūkstošgades stāsts”. Orientēšanās spēles uzdevums bija sadalīties komandās un veikt uzdevumus, kā orientēties pa visu muzejrezervāta teritoriju un meklēt kontrolpunktus. Šī orientēšanās spēle, bija ļoti laba iespēja topošajiem mērniekiem izmantot zināšanas un vieglāk orientēties, izmantojot karti. Sadarboties un kopīgi kā komanda saliedēties. Otrais galamērķis bija “Rāmkalni” atpūtas parks, Siguldas novadā. Šeit jaunieši devās pusdienot un vēlāk braukt ar rodeļiem, pa garāko rodeļu trasi visā Baltijā.
Rezultātā kursa kolektīvs kļuva saliedētāks un nostiprināja uzticēšanos viens otram. Pavadīja laiku atraktīvi un jautri.
Sakām lielu paldies Skolas Somai un Jelgavas Tehnikumam!

 
Mācību ekskursija uz Liepāju

Ekskursija: Liepāja – Karosta – Ziemeļu forti – TIC Liepāja

Mācību priekšmets: Tūrisma un viesmīlības uzņēmuma darbības pamatprocesi (Orupa Līga)/ Sabiedrības un cilvēka drošība (Grauduša Evija)
Latvijas Skolas soma projekta ietvaros, 4. oktobrī 105.grupas izglītojamie, un skolotājas L.Orupa un E.Grauduša, devās mācību ekskursijā uz Liepājas pilsētu, Karostu un Ziemeļu fortiem, kur notika praktiska – interaktīva mācību ekskursija Karostā. Ekskursijas laikā – izglītojamie tika iepazīstināti ar drošības konceptu un drošu uzvedību, rīcības iespējamām sekām dažādu disciplīnu pārkāpumu gadījumos. Izglītojamie praktiski veica dažādas aktivitātes – izdzīvojot Karostas darbības vēsturiskos mirkļus.
Dienas otra daļa bija saistīta ar Tūrisma informācijas centra organizēto orientēšanās spēli pilsētā. Pēc iepriekš sagatavota plāna bija jāapmeklē dažādi objekti Liepājas pilsētā, jāfotografē noteiktais uzdevums un jāiesūta uz norādīto mobilā telefona numuru.

 
Mācību ekskursija uz Kuldīgu

Maršruts: Jelgava – Kuldīga – Jelgava
Apraksts: 305. grupa devās ekskursijā uz Kuldīgu, kur piedalījās “Skolas somas” projektā. Izmantoja Kuldīgas tūrisma centra izzinošo programmu gida pavadībā, izstaigājot vēsturiskās vietas Kuldīgas sirdī. Izstaigāja tādas vēsturiska vietas kā Kuldīgas pils parks, Ventas rumba, Kuldīgas tehnikuma teritoriju, Vecpilsētu klausoties lielisko gida stāstījumu, atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Jaunieši bija ļoti apmierināti par ekskursiju un iespēju izkustēties ārpus skolas un izbaudīt rudenīgo noskaņu, grupa lieliski saliedējās un satuvinājās.

 
Mācību ekskursija uz Turaidu

Maršruts: Jelgava- Turaida - Jelgava.
Mērķis: Attīstīt izziņas intereses, paplašināt redzesloku saliedējot grupas kolektīvu sportiski aktīvās izklaidēs.
Informācija par ekskursijas galamērķi:
Turaidas muzejrezervātā iespējams iepazīties ar ekspozīcijām par arheoloģijas, kultūras un mākslas vēsturi, kas stāsta par notikumiem sākot jau ar 11. gadsimtu. Te glabājas daudzi stāsti – par viduslaiku pili un baznīcu, Gaujas lībiešiem, seno muižas centru un Dainu

Lasīt tālāk...
 
Mācību ekskursija "Ēdoles pils – Kuldīga"

Latvijas Skolas soma projekta ietvaros, 27. septembrī 104.grupas izglītojamie, un skolotājas Z.Devjakoviča un E.Grauduša, devās mācību ekskursijā uz Kuldīgas novada, Ēdoli, kur notika praktiska – interaktīva mācību ekskursija Ēdoles pilī.
Eksursijas laikā – izglītojamie tika iepazīstināti ar apdares darbu veikšanas vēsturisko gaitu līdz mūsdienu tehnoloģijām. Izglītojamie apguva apmešanas darbos dažādo materiālu izmantošanu ēkas iekšdarbu veikšanā.

 
« SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas »

1 lapa no 42

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2020