jt baner top uzn-2023


PROGRAMMĒŠANAS TEHNIĶI ATGIEŽAS NO PRAKSES ATĒNĀS, GRIEĶIJĀ
Sestdien, 31.jūlijā no Grieķijas atgriezās topošie programmēšanas tehniķi: Eduards Jakuška, Niks Milgrāvis, Sandis Smans un Oskars Vulfs, kas Erasmus+ projekta Nr. 2020-1-LV01-KA102-077243 “Jelgavas Tehnikuma izglītojamo un pedagogu profesionālo kompetenču pilnveidošana” ietvaros izgāja praksi – darba vidē balstītu apmācību uzņēmumā MYNP3 (Next Generation Monoprosopi Ikesistemi Informatici) Atēnās. Prakse tiek īstenota sadarbībā ar profesionālajā izglītības iestādē DIEK AIGALEO (Dimosio institouto Epaegelmatikis Katartisis Aigaleo) un ilga divas nedēļas. Prakses laikā jaunieši padziļināja zināšanas un programmēšanas prasmes Microsoft Visual Studio vidē, C # valodā un SQL datu bāzēs. erasmus prakse griekija
erasmus prakse griekija1 Eduards Jakuška: “Praksē iegūtā pieredze bija, kas vel nepiedzīvots.  Bija gan interesanti apskatīt citas zemes un kultūru, gan arī iegūt jaunas iemaņas programmēšanas jomā. Ikdienā nācās pielietot angļu valodas prasmes, kas lielas problēmas nesagādāja. Pirmās dienas bija nedaudz grūti iejusties vidē un savādākā ikdienā, bet pēc pāris dienām jau jutos ērti un biju pieradis pie savādākās ikdienas.”
erasmus prakse griekija2 Niks Milgrāvis: “Prakse bija izcila, laiks tika pavadīts lietderīgi, apskatot Atēnas skaistās vietas, iepazīstot citu kultūru. Šajā prakses laikā iedziļinājos vairāk C# Programmēšanas valodā, kā arī iemācijos kā strukturēt un veidzot datubāzes caur visual studio, kas bija ļoti interesanti un nākotnei palīdzēs. Ieteiktu visiem doties šādā praksē, ja ir iespēja.”
erasmus prakse griekija3 Sandis Smans: “Prakse bija vērtīga un labi plānota. Tā lielākoties notika tiešsaistē kopā ar skolotāju, kurš detalizēti izskaidro tēmu un izvirza atbilstošus uzdevumus. Mēs ne tikai mācījāmies programmēšanas valodu, bet arī uzzinājām par dažādiem rīkiem, kas nepieciešami lietojumprogrammu veidošanai. Šī pieredze arī deva man iespēju izpētīt citu pilsētu - Atēnas, tās kultūru un cilvēkus. Šāda veida projekti, kas palīdz mūsu karjeras attīstībai, ir obligāta iespēja, kas jāizmanto.”
erasmus prakse griekija4 Oskars Vulfs: “Prakse ne tikai piedāvāja iespēju pārbaudīt sevi svešā vidē, bet arī iepazīt citas valsts kultūru, kā arī citas valsts mācību sistēmu un kā tā atšķiras no mūsu. Ikdienas valodu nācās nomainīt no latviešu uz angļu, kā arī ikdienā bija jācenšas saprast grieķu valodu un alfabētu, lai varētu orientēties pilsētā. Šis savādums un vajadzība pielāgoties izmaiņām izrādījās ļoti interesanta un aizraujoša, un jau pēc pirmās nedēļas es biju spējīgs orientēties un komunicēt bez problēmām citā valstī. Šī prakse arī deva iespēju mācīties par savu profesiju ārpus Latvijas un tas atvēra manas acis uz to, cik dažādi skolotāji var būt un cik ļoti tomēr viņu domāšanas un pasniegšanas veids ietekmē mācības. Tā ka es ne tikai uzlaboju savas iemaņas orientēties svešā vidē, bet arī ieguvu jaunas zināšanas un savādāku skatu punktu uz savu izvelēto profesiju.”
erasmus prakse griekija5 Šī projekta ietvaros savu profesionālo kompetenci pilnveidoja arī skolotāja Guna Alksne, iepazīstoties ar darba organizāciju ārvalstu profesionālās izglītības iestādē un uzņēmumā.
Skolotāja Guna Alksne: “Prakse Grieķijā sniedza lielisku priekšstatu par izglītības sistēmu un kultūrvidi šajā valstī. Jaunieši guva gan iespēju iepazīt programmētāja profesiju grieķu pedagoga vadībā, gan labāk izprast šīs senās valsts kultūru un vēsturi. Paldies par sniegto iespēju!”

Daži fotomirkļi no prakses Atēnās, Grieķijā:

erasmus prakse griekija6

erasmus prakse griekija7

erasmus prakse griekija8

 

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2022