jt banner  top


205. grupas mācību ekskursija uz Liepāju

2022. gada 14. jūnijā 205. grupas izglītojamie – topošie viesmīlības pakalpojumu speciālisti, mācību priekšmeta Sociālās zinības un vēsture un Audzināšnas ietvaros, kopā ar skolotāju Simonu Beļajevskovu, devās mācību ekskursijā uz Liepāju.

Ierodoties Liepājā, Karosta teritorijā apmeklējām Ziemeļu molu un fortus, pēc kuriem mācību ekskursijas un programmas "Latvijas skolas soma” ietvaros tika apmeklēts
Karostas cietums, teatralizētā izrāde “Aiz restēm”. “Aiz restēm” ir vēsturisks realitātes uzvedums ar skatītāju līdzdalību. Tas veidots pēc patiesiem stāstiem no Karostas virssardzes dzīves. Uzveduma būtība un mērķis ir ļaut katram dalībniekam iejusties cietumnieka lomā un iepazīties ar interesantākajiem un šokējošākajiem faktiem no cietuma vēstures. Karostas cietums sācis darboties pirms vairāk kā 100 gadiem un tas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā.
Pēc Karostas cietuma apmeklējuma devāmies uz Liepājas vēsturisko centru, kurā programmas “Latvijas skolas soma ietvaros” apskatījām 2022. gada martā atklāto 17.–19. gadsimta interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams".
17. – 19.gs. interjera muzejā jeb “Hoijeres kundzes viesu nama” pirmajā stāvā atjaunots unikālais 17. gadsimta beigu plānojums, izceļot un akcentējot cauri gadsimtiem un vairākām pārbūvēm saglabājušās 17. gadsimta beigu un 18. gadsimta I. puses vērtības. Ēkas pirmajam stāvam atgriezts ne tikai sākotnējais telpu plānojums – krogs un Hoijeres kundzes dzīvojamās istabas, bet arī vēsturiskais manteļskurstenis ar maizes krāsni, ļaujot apmeklētājam iejusties atbilstošā laikmeta atmosfērā. Savukārt interjera muzeja otrajā stāvā, uzkāpjot bijušajos bēniņos, apmeklētājs nonāk kādreizējā preču noliktavā, kur pieredzēt kroga turpinājumu un ieiet jau 19. gadsimta 2. pusē izbūvētajās istabās. Muzeja otrais stāvs saistīts ar ēkas 19. gs. apbūvi un šeit iekārtots notāra Kristofa Vilhelma Stendera un viņa ģimenes dzīvoklis. Zināms, ka nams un krogs no 1835. gada ir notāra Kristofa Vilhelma Stendera īpašums. Šeit atjaunots dzīvoklis ar vēsturisko tapešu apdari uz sienām un telpu plānojumu, kuru starpā Stendera kunga dzīvojamā istaba, bērnistaba, guļamistaba, virtuve un atspoguļo priekšstatu par turīga liepājnieka mitekli 19. gadsimtā.
Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs jeb “Hoijeres kundzes viesu nams” ir vairāku gadu mērķtiecīgas restaurācijas un ciešas sadarbības rezultāts starp Liepājas pašvaldību, Liepājas muzeju un arhitekti Liesmu Markovu, kas rezultējies interjera muzeja veidolā ar 17.-19.gs. klātesamības sajūtu, vēsturisko noskaņu un piedāvājumu apmeklētājiem atgriezties gadsimtus senā pagātnē.

Ekskursijas laikā jaunieši ne vien izzināja jaunu galamērķi, bet arī guva pieredzi, ko līdz šim nebija  guvuši. Šādā veidā jauniešiem bija daudzpusīga iespēja izzināt Latvijas un Liepājas vēsturi no 17. gs. – 20. gs. 90. gadiem, izzināt tūrisma un viesmīlības produktus un pats svarīgākais – veidot komandu! Kopēju – 205. grupas komandu!

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2022