jt baner top uzn-2023


Jauniešus informē par mūsdienīgu darba aizsardzības līdzekļu lietošanu
grifs lv LBAS MASOC

 

INFORMĀCIJA MEDIJIEM

Jauniešus informē par mūsdienīgu darba aizsardzības līdzekļu lietošanu

Lai novērstu daudzos nelaimes gadījumus darbā jauniešu vidū un vērstu jauno darbinieku uzmanību uz darba aizsardzības problemātiku, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC) un profesionālo darba aizsarglīdzekļu izplatītājs SIA “GRIF” uzsāka pilotprojektu profesionālās izglītības iestādēs “Esi Drošs – Esi Foršs!”.

Svinīga projekta atklāšana ar darba drošībai veltītu galerijas atklāšanu notika Starptautiskā Darba Aizsardzības mēneša izskaņā Rīgas Valsts tehnikumā ( RVT), piedaloties tehnikuma, Valsts darba inspekcijas (VDI), GRIF, LBAS un MASOC vadībai, kā arī pasākuma galvenai mērķauditorijai - RVT studentiem.

LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča: “Mēs vēlamies atgādināt, ka jums – jaunajiem darbiniekiem, ir tiesības pieprasīt pareizos cimdus, pareizos darba apavus, un būt zinošiem par to, kas vajadzīgs, lai pasargātu sevi no riskiem un nepieļautu kļūdas.”

MASOC valdes priekšsēdētājs Prof. Vilnis Rantiņš: “Šis projekts ir lielisks tupirnājums MASOC aizsāktajam projektam “Droša skola- drošs darbs”, un man liels prieks, ka mēs uzsveram darba drošību savienojumā ar moderniem aizsarglīdzekļiem, lai atgādinātu, ka šāds savienojums – moderns un drošs pastāv, un ļautu paskatīties uz darba drošību no cita skatu punkta.”

VID direktors Renārs Lūsis: “Aprīlis ir darba aizsardzības mēnesis visā starptautiskajā sabiedrībā un esmu gandarīts, ka pēdējā aprīļa dienā mēs kopā atklājam šo foto galeriju, un daram ļoti būtiski un labu darbu darba kultūras veicināšanā.”

RVT direktore Dagnija Vanaga: “Mēs esam pagodināti, ka tieši RVT atklāj šo projektu, jo darba drošība ir īpaši svarīga aktualitāte arī RVT un šis projekts parāda darba aizsardzības līdzekļu dažādību. Novēlu mums visiem būt drošiem, moderniem un stilīgiem!”

SIA GRIF pārstāve Agnese Dzene: “Mēs ceram, ka šīs modernās fotogrāfijas katru dienu liks jums atcerēties par darba drošību, to, kā tehnoloģijas ir attīstījušās un pielāgojušās jauniešu gaumei, lai popularizētu darba kultūru, un kalpos kā atgādinājums, ka būt drošam ir forši. Forši būt veselam, forši dzīvot bez traumām, forši atpūsties un baudīt dzīvi.”

Projekts norisinās divās daļās – šobrīd skolās tiek atklāta foto galerija par moderniem darba aizsarglīdzekļiem, un septembrī skolās norisināsies semināru cikls par darba drošību un inovācijām darba aizsardzības līdzekļu attīstībā.

Šogad darba drošības tematikai ir pievērsta īpaša uzmanība, arī Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Pēc VDI operatīvajiem datiem 2014.gadā vairāk nekā 60% negadījumu darbavietās notikuši ar jaunajiem darba ņēmējiem, kuru darba pieredze nepārsniedz trīs gadus.

Projektā piedalās Jelgavas, Ogres, Priekuļu tehnikumi, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, Cēsu Profesionālā vidusskola, Rīgas Valsts tehnikums, Rīgas 3. arodvidusskola, Rīgas Tehniskā koledža, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, kā arī Aizkraukles Profesionālā vidusskola.

Projektam piesaistīti pasaules tirgus līderi katrs savā darba aizsarglīdzekļu jomā – „Ansell” (cimdi), „SIOEN” un „Microgard” (speciālie aizsargtērpi), „Diadora” ( moderni itāļu aizsargapavi), „JSP” (galvas aizsardzības līdzekļi), „Moldex” (elpošanas un dzirdes aizsardzības līdzekļi) un starptautiskais plaša profila amerikāņu zīmols „Honeywell”.

Projekta norisei varēs sekot līdzi LBAS, MASOC un GRIF mājas lapās.

Agnese Dzene,

SIA „GRIF” mārketinga speciāliste

Tālr. 29723173

 

Interešu pulciņi

interešu pulciņi

Jauna profesija

komerc

Izlaidums 2024

Sociālie mediji

linkedin facebook
instagram youtube
tik tok x
draugiem

E-lietas

skolo uzdevumi
office SkyDrive
mykoob letonika
3td email
namejs namejs

Stundu saraksts

19.02.24.-15.03.24.

 

1.plūsma

1.kurss un 3.kurss

1. - 2.

8:30 – 9:50

3. - 4.

10:00 – 11:20

pusdienu pārtraukums

11:20 – 12:10

5.

12:10 – 12:50

starpbrīdis

10 minūtes

6.

13:00 – 13:40

7. – 8.

13:50 – 15:10

2.plūsma

2.kurss un 4.kurss

1. - 2.

8:30 – 9:50

3. - 4.

10:00 – 11:20

5.

11.30 – 12.10

pusdienu pārtraukums

12:10 – 13:00

6.

13:00 – 13:40

7. – 8.

13:50 – 15:10

Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajam grupām un izglītības iestādēs

 Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajam grupām un izglītības iestādēs

piekluve datortehnikaiCopyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2022